Кошик
16 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю

Визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю

Одним із можливих варіантів набуття права власності на нерухоме майно є визнання права в судовому порядку за набувальною давністю.

Згідно статті 344 Цивільного кодексу України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володати нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 Про судову практику у справах про захист права власності та інших речових прав відповідно до частини першої статті 344 ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК.

Отже, при зверненні до суду із визнанням права власності за набувальною давністю, власник майна повинен довести відкритість володіння, та відсутність будь-яких договірних відносин із попереднім власником майно.

Телефонуйте та звертайтесь за консультацією.

Інші новини