Кошик
16 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Перевірка Уктрансбезпеки: перевищення допустимої маси вантажу

Перевірка Уктрансбезпеки: перевищення допустимої маси вантажу

Адміністративно - господарський штраф Укртрансбезпеки за перевищення допустимої маси - чи можливо оскаржити в судовому порядку.

Судова практика Полтавського окружного адміністративного суду свідчить про те, що оскаржити штраф Укртрансбезпеки за перевищення допустимої маси вантажу є досить складним завданням.

На даний момент, судова практика складається таким чином, що суди відмовляють у скасуванні штрафу.

Однак, ми знайшли судове рішення, яким позовні вимоги задоволено, а штрафну санкцію скасовано.

Вказане рішення суду стосувалось перевезення асфольтобетону, однак його висновки можуть застосовуватись при перевезенні рідких вантажів, або вантажів, що змінюють розподіл ваги на осі при русу.

В основу вказаного рішення покладено той факт, що встановлення маси вантажу відбувається на підставі Методики виконання вимірювань поосьових навантажень на маси вантажних транспортних засобів у русі, розроблена Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом Державної служби автомобільних доріг України, затверджена заступником голови Державної служби автомобільних доріг України, атестована з ГОСТ 8.010-99 Національним науковим центром "Інститут Метрології", свідоцтво про атестацію № 02-84-08.

Однак, вказана Методика не розповсюджюється на зазначені вище вантажі.

При розгляді вказаної справи, Суд дійшов висновку про порушення Укртрансбезпекою порядку зважування вантажів, і тому прийняв рішення про задоволення позову та скасування штрафу.

Телефонуйте та звертайтесь за консультаціями адвоката.

Інші новини