16 відгуків
+380 (50) 982-90-93
+380 (66) 555-43-64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Блокування податкових накладних: що робити?

Блокування податкових накладних: що робити?
На жаль, після відновлення процесу реєстрації податкових накладних під час дії воєнного стану актуалізувались проблеми із постійним блокування податкових накладних.
Особливо гостро ця проблема постала восени 2022 року.
Одними із гловних постраждалих виявились аграрії, які активно реалізовують сільськогосподарську продукцію та реєструють податкові накладні на проданий товар. Однак, більшість накладних блокується із -за різноманітних причин.
Порядок блокування накладних затверджено постановою КМУ від 11.12.2019 року "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".
Вказана постанова містить алгорит дій податкових органів щодо зупинення реєстрації податкових накладних, а також критерії блокування податкових накладних.
Нові правила блокування податкових накладних були затверджені Постановою КМУ від 12.10.2022 року "Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних"
Вказаною Постановою було актуалізовано Критерій 1 ризикованості господарських операцій, а саме щодо перевищення величин залишків на 50 відсотків.
Також, було внесено зміни щодо порядку розгляду податковими органами та прийняття рішення про врахвування/неврахування таблиці даних платника податку, та додано підстави для її неврахування.
Крім того, виключено можливість безумовної реєстрації податкових накладних у разі зменшення суми компенсації вартості товару.
Порядок оскарження блокування податкових накладних включає в себе адміністративне оскарження та оскарження блокування в судовому порядку
Спочатку, платник ПДВ подає пояснення до контролюючого органу та копії документів, що стосуються господарської операції.
На жаль, складно надати обгрунтовані пояснення так як квитанція про зупинення реєстрації не містить детального опису порушення.
Ми рекомендуємо надавати пояснення із детальним описом господарської операції, підтвердженням наявності товару, можливості здійснити поставку.
У разі прийняття рішення про відмову у реєстрації, варто подавати Скаргу на блокування податкової накладної.
На нашу думку, варто скоригувати власне пояснення та перелік документів, що надається разом із скаргою на підставі Рішення про відмову у реєстрації.
Вказане рішення, зазвичай, містить конкретну підставу для відмови у реєстрації.
Тому, при поданні Скарги до ДПС України варто надати відповіді на підстави зупинки, що викладені у рішенні.
Оскаржуйте блокування податкових накладних в судовому порядку у разі невдачі при адміністративному оскарженні
Судове оскарження блокування є тривалою процедурою, адже розгляд справи займає орієнтовно до 6 місяців під час розгляду у місцевому та апеляційному суді.
Судова практика, на щастя, у 85% випадків на стороні платника ПДВ. Однак, лише у разі правильного та повного документування господарської операції, та наявності усіх первинних документів.
Позовна заява до суду у більшості своїх аргументів повторює Скаргу на рішення та пояснення.
Однак, подання позову до суду вимагає дотримання юридичних формальностей, що передбачені Кодексом.
Ми допоможемо розблокувати податкові накладні в судовому порядку!
Звертайтесь!
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner