Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Податкові перевірки: планові, фактичні. Що принесе 2021 рік?

Податкові перевірки: планові, фактичні. Що принесе 2021 рік?

Податкові перевірки в 2021 році: чого чекати бізнесу.

Будь-який бізнес зіштовхується із перевірками. І, в принципі, до них ніколи не можна підготуватись на 100%, однак постійний контроль за станом підприємства, а також його контрагентів - значно зменшує негативні ризики за наслідками проведених перевірок.

З якими основними видами перевірок зіштовхується бізнес:

1. Планові перевірки;

2. Фактичні перевірки

3. Податкові запити, які можуть в майбутньому перерости в позапланові перевірки.

Розглянемо кожен із видів перевірки окремо.

Планові перевірки

Одним із плюсів є те, що планові перевірки повинні проводитись відповідно до Плану графіку перевірок на календарний рік.

Такий План -графік є і на 2021 рік, тому бізнесу має змогу перевірити наявність себе у ньому. Податковий орган має змогу вносити зміни до Плану-графіку, однак в 2021 році уже вносились зміни, і тому варто ще раз себе перевірити у цьому списку.

У разі потрапляння до Плану - графіку, Підприємство має провести попередній аудит своєї діяльності, перевірити ведення документальної роботи, і готуватись до захисту своїх інтересів.

Фактичні перевірки.

Фактичні перевірки - це така собі позапланові перевірки, які податковий орган може проводити у разі наявності певної інформації, що може свідчити про порушення норм законодавства.

Зазвичай, фактичні перевірки направлені на Бізнеси, що викорстовують підакціизні товари, мають ліцензії, а також застосовують РРО.

Також, фактичні перевірки можуть стосуватись дотримання трудового законодавства.

Податкові органи не попереджають про проведення фактичних перевірок, і тому підприємцям постійно потрібно слідувати за дотриманням вимог законодавства.

Варто пам'ятати: Бізнес може не допустити податковий орган до проведення фактичної перевірки, якщо відсутні підстави, в тому числі невірно оформлено Наказ на проведення фактичної перевірки. Однак, таке рішення потрібно приймати лише у тому випадку, коли ви впевнені у безпідставності перевірки.

Податкові запити

Податкові органи досить часто відправляють запити про отримання інформації, в тому числі і в порядку проведення податкової перевірки контрагента.

Ігнорування запиту податкової - є підставою для призначенння та проведення позапланової перевірки, а тому варто уважно віднестись до підготовки відповіді на такий запит.

Це не означає, що потрібно надати усі документи в найкоротший строк.

Це означає, що потрібно проаналізувати текст запиту та надати відповідь відповідно до вимог чинного законодавства.

За цим посиланням можна ознайомитись із нашою статтею щодо податкових запитів - https://advokatpoltava.com.ua/a434940-podatkova-perevirka-yak.html