Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Оскарження податкового повідомлення рішення про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Оскарження податкового повідомлення рішення про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Оскарження податкового повідомлення рішення в судовому порядку

Ви маєте у власності будівлі сільськогосподарського призначення як фізична особа або фізична особа - підприємець? Чи є юридичною особою, що займаться сільгоспвиробництвом?

Можлива ситуація, коли податкові органи приймуть рішення про винесення податкового повідомлення рішення про донарахування податку на майно, відмінне від земельної ділянки.

Однак, варто памятати про ст.266 Податкового кодексу України, яка говорить про наступне: Не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Отже, в будь-якому випадку, у вас є право не платити вказаний податок, і тому можна звертатись до суду із позовною заявою про визнання податкового - повідомлення рішення протиправним.

На які є моменти буде звертити увагу суду при вирішенні такої категорії спорів?

Суд звертає увагу на  наявність наступних двох умов, перша з яких - власник об`єкта нерухомості (будівлі, споруди) є сільськогосподарським товаровиробником, а друга - об`єкт нерухомості (будівля, споруда) призначений для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Отже, у разі відповідності всим цим вимогам, Суд може задовольнити позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення.

З питань оскарження рішень податкової звертайтесь за консультацією до адвоката АО ХіТ Захарова Тараса. 0509829093