Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Стягнення заборгованості за договором оренди. Практика господарського суду

Стягнення заборгованості за договором оренди. Практика господарського суду

Стягнення заборгованості за договором оренди в судовому порядку

Орендні відносини є одними із найпоширеніших в підприємницькій діяльності.

Ви можете здавати в оренду або орендувати будь-що: приміщення магазину, складу, заводу. Крім того, можна здавати в оренду техніку – сільськогосподарську, будівельну тощо.

І перед бізнесом постає питання – а як же захистити себе у таких відносинах.

Наші топ п’ять порад Сторонам під час укладення договорів оренди:

1.    Чітко визначайте предмет договору оренди та його стан на моменту підписання такого Договору. Визначайте кількісний склад об’єкту оренди – якщо йдеться про приміщення або техніку. У разі наявності будь-яких недоліків – зазначайте про це відразу. Якщо є певні характеристики, що потрібно зафіксувати: комунальні послуги, пробіг тощо – також зазначайте це у договорі.

2.   Визначте механізм приймання – передачі об’єкту оренди. Вкажіть – які документи підтверджують факт переходу орендованого об’єкту, як вони підписуються, в які строки. Що робити коли одна із Сторін відмовляється від підписання документів, що підтверджують факт передачі об’єкту оренди.

3.   Визначте вартість об’єкту оренди та порядок її сплатити. Зверніть увагу на те, чи може змінюватись орендна плата впродовж дії Договору. Хто може ініціювати таку зміну вартості договору.

4.  Збалансувати пункти про штрафні санкції для того, щоб захистити інтереси Сторін. Перевірте за що може нараховуватись пеня, штрафи та у яких розмірах.

5.  Погодити можливість дострокового розірвання договору оренди. В яких випадках це буде можливо, за чиєю ініціативо. Який порядок повідомлення про бажання розірвати договір оренди.

Зазначені вище пункти є важливими, адже саме на них, в тому числі, звертає увагу Господарський суд під час вирішення питання про стягнення заборгованості за договорами оренди.

Крім того, досить часто Господарський суд вирішує питання про строк розірвання договору оренди, а також про строк оплати.

Отже, основні юридичні аспекти, на які звертає увагу суд під час вирішення справи по суті:

1.   Чи наявні між Сторонами взагалі договірні відносини? Тобто чи існує укладений договір оренди, і чи підписаний він уповноваженими сторонами.

2.   Чи підтверджується факт використання Орендарем об’єкту оренди? Якщо підтверджується  - то за який період часу.

3.   Чи повернутий об’єкт оренди власнику, і чи немає підстав для нарахування санкцій за позадоговірне використання орендованого об’єкту.

4.  Правильність та повноту нарахування штрафних санкцій. Суд перевіряє як кількісний обрахунок – тобто, чи правильно пораховано суми, так і законність їх нарахування.

Звертайтесь за юридичними консультаціями як до укладення договорів оренди, так і під час підготовки до вирішення проблеми у судовому порядку.