Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Юридичні поради бізнесу щодо проведення позапланових перевірок

Юридичні поради бізнесу щодо проведення позапланових перевірок

На жаль, останнім часом почастішали перевірки бізнесу контролюючими органами. Незважаючи на те, що в останні роки було прийнято ряд законів, які забороняють проведення безпідставних перевірок, контролюючі органи знаходять можливість обійти заборону на проведення перевірок.

Однією з таких можливостей є проведення позапланової перевірки бізнесу на підставі звернення громадян про порушення їх прав.

Однак, навіть при наявності звернення громадянина, контролюючий орган повинен дотриматись процедури призначення перевірки та її проведення.

Останнім часом, наше адвокатське об’єднання ХіТ надає юридичну допомогу бізнесу з питань, що пов’язані із проведення позапланових перевірок на підставі звернення громадян.

Команда наших адвокатів напрацювала алгоритм дій для бізнесу під час проведення позапланових перевірок, який включає в себе наступні кроки:

1.      Зберігайте спокій та уважно перевіряйте документи.

Пам’ятайте, контролюючий орган має право приступити до перевірки після того, як їх допустить до цього власник бізнесу або уповноважена особа.

Перед допуском до перевірки вимагайте надання документів, які є підставою для проведення перевірки.

Це може бути направлення на проведення перевірки та/або наказ на проведення перевірки.

В направленні на проведення перевірки потрібно звернути увагу на наступні речі:

-  підстави проведення перевірки – звернення громадянина. Попрохайте представників контролюючого органу надати звернення громадянина для того, щоб ознайомитись із викладеними фактами порушень. Важливо – звернення повинно містити дані скаржника, в тому числі його поштову адресу

-  предмет перевірки – питання, що будуть перевірятись під час проведення перевірки. Важливо: предмет перевірки повинен відповідати тим фактам, що були викладені у зверненні скаржника.

Крім того, важливо перевірити посвідчення працівників, що прийшли на перевірку. Дані вказані в посвідченнях повинні відповідати інформації в направленні на перевірку.

2.      Можливість не допустити представників контролюючого органу до перевірки.

У разі якщо документи, що надаються працівниками контролюючих органів, складені із порушенням вимог чинного законодавства, можна прийняти рішення про недопуск до перевірки.

Однак, варто пам’ятати, що безпідставний недопуск до перевірки є підставою для накладення штрафу.

Таким чином, рішення про недопуск до перевірки варто приймати лише у виключних випадках, коли ви впевнені у своїй правоті.

3.                      Фіксуйте усі дії під час проведення перевірки та фіксуйте зауваження документально.

Постійно будьте присутніми разом із перевіряючими під час проведення перевірки, і фіксуйте усі факти, що можуть свідчити про протиправність їх поведінки.

Усі ці факти не соромтесь вказати в Акті проведення перевірки (є спеціальна графа – зауваження особи, що перевірялась), адже всі факти будуть свідчити про те, що ви незгодні із результатами проведеної перевірки.

4.      Оскаржуйте результати перевірки в суді.

Виявлення порушень контролюючим органом під час проведення перевірки та накладення штрафу не є остаточним рішення, і може бути оскаржене в суді.

            Дуже важливим для успішного судового оскарження є фіксування усіх порушень, що допускаються контролюючими органами під час перевірки, адже порушення процедури є підставою для скасування рішення про накладення штрафу.

            Висновки:

            Ми рекомендуємо звертатись за юридичною допомогою не після проведення перевірки та фіксації її результатів, а ще до проведення перевірки.

            Пам’ятайте, ви маєте право зателефонувати адвокату чи юристу до початку проведення перевірки, і працівники контролюючого органу повинні дочекатись вашого представника.

            А найкраща порада – отримуйте юридичну підтримку в процесі ведення підприємницької діяльності з метою максимального дотримання вимог чинного законодавства.