Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Особливості укладення та судового оскарження договорів про надання послуг (виконання робіт)

Особливості укладення та судового оскарження договорів про надання послуг (виконання робіт)

 Бізнес постійно укладає договори про надання послуг або виконання робіт. Предметом вказаних договорів можуть бути різноманітні послуги або роботи, тому дуже важливо оформити договір і коректно прописати порядок надання послуг.

Дуже часто, сторони договору намагаються включити в нього різноманітні пункти, які по факту ускладнюють договір, і роблять його складним для виконання.

Так, дуже важливим є чіткий опис механізму надання послуг/виконання робіт, і кожна із сторін договору повинна розуміти свої зобов’язання, і бути готовими їх виконати.

Наша практика: Між двома підприємствами було укладено договір про надання послуг з ремонту автомобілів.

Одним із пунктів цього Договору було те, що до моменту початку виконання робіт, сторони мають погодити вартість і строки виконання робіт у наряді –замовленні, що і буде підставою для виставлення рахунку.

Однак, вказаний документ не було складено.

Після того як ремонтні роботи було виконано, Замовник відмовився оплачувати вартість вказаних робіт, так як вона була завищена, і фактично Сторони не погодили вартість вказаних робіт.

За результатами розгляду справи, господарській суди відмовили у задоволенні позову, так як фактично не були виконані умови Договору щодо погодження вартості робіт.

Наші рекомендації: договір про надання послуг/виконання робіт повинен бути зрозумілим. А головне, він повинен бути зрозумілим для усіх учасників процесу.

Договір, зазвичай, підписує директор та ознайомлюється бухгалтер.

Однак, безпосередньо участь у виконанні договору беруть інші співробітники. Як показано у нашому прикладі, механік та людина, що відповідає за ремонтні роботи, просто не знала, що потрібно скласти та підписати специфікацію.

І саме цей факт – не розуміння порядку надання послуг, і зумовило негативний результат для підприємства.

Ми рекомендуємо створювати картку договору, в якій буде указано перелік пунктів, які необхідні для виконання умов договору, та ознайомлювати із нею усіх працівників, що приймають участь у договірних відносинах.

Наша практика: Одного разу, ми захищали інтереси в судовому процесі Підприємця, який займається реалізацією сільськогосподарського техніки, і поставив техніку на суму більше 1,5 мільйона гривень своєму Замовнику.

Однак, в акті приймання- передачі Товару розписався нічний сторож Покупця.

І Підприємцю дуже пощастило, що його Покупець визнав факт приймання Товару, однак у нього були всі підстави взагалі заявити, що він не отримував вказану техніку.

Отже, у разі укладення договору про надання послуг/виконання робіт радимо робити його зрозумілим та чітким для усіх сторін.

А також, слідкувати за виконання своїх зобов’язань за договором. Адже, у разі необхідності звернутись за захистом до суду, Суд буде перевіряти чи виконала кожна із сторін свої зобов’язання.

Судова практика: Підприємство звернулось до суду із позовом про стягнення із виконавця послуг частини коштів, що були сплачені у якості авансу.

Однак, суд вирішив відмовити у задоволенні позову, так як Виконавець довів суду, що він не зміг надати послуги, обумовлені договором, так як Підприємство не виконало свої зобов’язання – а саме не надало належні документи.

Наші рекомендації:

1.         Звертайтесь до адвокатів у разі необхідності підготувати або погодити договір про надання послуг/виконання робіт.

2.          Уникайте підписання «типових» договорів, або як люблять говорити деякі бізнесмени – «У нас тільки один договір, всі підписують, і ви підписуйте».

3.         Створіть зрозумілий – спрощений варіант договору, що буде включати в себе порядок його виконання, та ознайомте з ним усіх потрібних спеціалістів.

4.         Користуйтесь послугами адвокатів для налагодження договірної роботи, адже набагато краще уникати судових справ, а ніж бути постійно у судах зі своїми контрагентами