Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Строк для вступу в спадщину

Строк для вступу в спадщину

            Чи знаєте Ви за якою юридичною консультацію з питань спадкування до нашого адвокатського об’єднання часто звертаються?

            Ні, це навіть не питання відсутності належних документів на спадкове майно.

Це факт пропуску строку вступу до спадщини.

Здається, що усі уже знають про строк у шість місяців, однак непоодинокі ситуації, коли люди щиро вважають, що заяву на прийняття спадщини потрібно писати після закінчення 6-місячного строку.

Однак, це не правильно.

Дуже часто громадяни плутаються у вказаних строках, так як більшість із них чула, що оформлення спадщини відбувається після закінчення шестимісячного строку після смерті особи. І тому, вважають, що заяву про вступ у спадщину також потрібно писати після закінчення цього строку.

Однак, заяву про вступ у спадщину потрібно писати у строк до шести місяців після дня смерті.

Тобто, спадкоємець має подати заяву нотаріусу про прийняття спадщини не пізніше шести місяців з дати смерті спадкодавця.

Оформлення спадщини – відбується після закінчення шестимісячного строку.

Подання заяви про вступ у спадщину до закінчення шестимісячного періоду з дати смерті є обов’язковим як для спадкоємців по закону, так і для спадкоємців по заповіту.

Отже, якщо так трапилось, і хтось із ваших рідних помер, то наша рекомендація полягає у тому, що потрібно у найкоротший строк після відкриття спадщини (смерті особи) звернутись до нотаріуса із заявою про вступ у спадщину.

Судова практика у справах щодо поновлення строку є досить неоднозначною, і суди не завжди приймають рішення на користь спадкоємців.

Положення Цивільного кодексу України встановлюють, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Однак, Суди досить по різному дивляться на те, що може вважатись поважною причиною, і розглядають кожну підстави у контексті справи.

За загальним правилами, поважною причиною пропуску строку може вважатись перебування на стаціонарному лікуванні, перебування закордоном та інші підстави.

Однак, не завжди суди беруть до уваги вказані підстави, адже у великій кількості ситуацій є можливості для подання заяви нотаріуса.

Наша рекомендація: Звертайтесь до нотаріуса у строк не більше шести місяців з дати смерті особи, адже поновлення строку на вступ у спадщину у судовому порядку є досить складним та без гарантованого результату.