Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Юридичні аспекти стягнення заборгованості за договором поставки

Юридичні аспекти стягнення заборгованості за договором поставки

Адвокати адвокатського об’єднання ХіТ проаналізували практику судових спорів щодо стягнення заборгованості за договорами поставки та підготували практичні рекомендації щодо ведення договірної роботи бізнесом.

Отже, наші рекомендації при укладенні договорів поставки:

1.   Перевіряйте контрагента. На даний час, в Україні функціонує велика кількість реєстрів, які дають змогу перевірити потенційного контрагента. Ми рекомендуємо звертати увагу на реєстр юридичних осіб – тут ви можете побачити як часто змінюється директор або засновники контрагента. Якщо такі зміни часті – це може свідчити про наявність певних проблем. Також, можна перевірити свого партнера через сайт Судової влади – і побачити чи є ваш постачальник та/або замовник частим учасником судових справ.

2.   Підписуйте договір. Підставою для звернення до суду є наявність договірних правовідносин. Вони можуть підтверджуватись як укладеним договором, так і підписаними видатковими документами та/або актами приймання передачі наданих послуг. Звертайте увагу: договір та/або інші документи повинні містити підписи обох Сторін.

3.  Перевіряйте повноваження осіб, що підписують документи. Якщо документи підписує директор – потрібно подивитись, щоб саме ця особа була указана в ЄДР. У разі укладення договору на велику суму, можна прохати копію статуту, щоб перевірити чи немає обмежень у директора на укладення таких договорів. Документи, що підтверджують факт поставки можуть підписувати і інші особи, однак вимагаєте довіреності, що підтверджують повноваження таких осіб.

4. Звертайте увагу на штрафні санкції. Перед підписанням будь-якого договору, звертайте увагу на розділ із штрафними санкціями, адже може бути що одна із Сторін договору передбачила великий розмір санкцій, і це може нести потенційну небезпеку.

5.   Слідкуйте за строками. В договорах поставки важливо слідкувати за дотриманням строків, адже це має значення для розрахунку штрафних санкцій.

 Господарський суд Полтавської області досить часто розглядає судові спори, пов’язані із стягненням заборгованості за договорами поставки, і в більшості випадків стає на сторону Позивача та стягує наявну заборгованість.

В той же час, наше адвокатське об’єднання має судову практику і у спорах за договорами поставки, коли встановлюється не просто факт заборгованості, а йде процес встановлення достовірності поставки та факту приймання Товару.

В таких справах, ми обов’язково намагаємось встановити осіб, які підписували документи, зокрема договори, видаткові накладні, акти приймання – передачі, і їх повноваження щодо підписання таких документів.

У нашій судовій практиці була ситуація, коли Господарський суд Полтавської області відмовив у задоволенні позову про стягнення заборгованості у зв’язку з тим, що документи, які нібито посвідчували заборгованість, були підписані неуповноваженими особами.

Ми переконали Суд у тому, що підписи на документах виконані невстановленими особами, і взагалі неможливо встановити чи відбулась поставки.

Підсумки: ретельно контролюйте договірну роботу свого підприємства, у разі необхідності – звертайтесь до Суду. Наше адвокатське об’єднання здійснює повний супровід судового процесу.