Кошик
14 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+38(050) 982 90 93
+38(066) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Заміна сторони у договорі оренди землі: смерть Орендаря

Заміна сторони у договорі оренди землі: смерть Орендаря

Наше об'єднання має значну практику у справах щодо захисту орендарів землі у спорах із Деркомземом, і тому відслідковуємо актуальну судову практику по цій категорії справ.

Отже, проблемне питання:

Орендар, який мав укладений договір оренди із Деркомземом, помер і спадкомець, який належним чином оформив право на спадщину бажає продовжувати користуватись земельною ділянкою.

Спадкоємець після оформлення спадщини звернувся до Держкомзему про заміну сторони у договорі оренди після отримання свідоцтва. 

Держкомзем відмовив у заміні сторони Договору, надіславши відповідний лист.

Вирішення проблеми (на підставі актуального судового рішення):

  • За змістом частини першої статті 7 Закону України «Про оренду землі» право на оренду земельної  ділянки  переходить  після  смерті фізичної   особи-орендаря,  якщо  інше  не  передбачено  договором оренди,  до спадкоємців,  а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців  -  до  осіб,  які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарями в разі,  якщо це не суперечить вимогам ЗК України та цього Закону.
  • у разі якщо у договорі не міститься заперечення щодо переходу права на оренду до спадкоємців, то після оформлення права на спадщину, спадкоємець має звернутись до державного реєстратора про внесення відповідних змін до запису в Державному реєстрі речових прав.

Юридична порада:

  1. Звертайтесь до адвоката до моменту звернення до суду з метою правильного оформлення позовної заяви.

Судове рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/83255552?fbclid=IwAR3PBXegdYVKuItkcriylZz29jFojCh8MUBbk59zaA-BsPzJe15bSeAxgq4