Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Реєстрація договору оренди землі - повноваження державного реєстратора.

Реєстрація договору оренди землі - повноваження державного реєстратора.

Як нам всім відомо, право оренди земельної ділянки має бути зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону України "Про оренду землі".

Однак, як ми знаємо реєстрація договорів оренди здійснювалась у різний період різними органами:

  • до 01.01.2013 року реєстрацію договорів оренди землі здійснював відповідний відділ управління Деркомзему у відповідній області,
  • а після цієї дати - державні реєстратори, які заносять відомості в єдиний реєстр

Проблемою є те, що реєстрація договорів оренди землі до 2013 здійснювалась в паперовому вигляді у відповідні Поземельні книги, і тому державний реєстратор не має можливості перевірити наявність інформацію в електронному вигляді.

Ситуація, яка стала предметом судового розгляду:

Сільськогосподарське підприємство уклало договір оренди земельної ділянки із фізичною особою у 2005 році строком на 20 років, та зареєструвало вказаний договір у відповідному відділі Держкомзему.

Однак, в 2018 році вказана фізична особа уклала договір оренди землі із іншим підприємтсвом, яке без проблем зареєструвало вказаний договір у державного реєстратора, який, на жаль, не здійснив усі необхідні дії щодо перевірки наявності іншої реєстрації.

І лише після розгляду справи судами усіх інстанцій, законний орендар підтвердив своє право на користування земельною ділянкою.

Юридичні рекомендації нашого об'єднання:

  1. постійно ведіть просвітницьку роботу черед своїх Орендодавців, цікавтесь їх проблемами та життям, щоб не допустити ситуації їх відходу;
  2. у разі наявності договорів оренди, укладених та зареєстрованих до 2013 року, здійсніть їх реєстрацію у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
  3. постійно відстежуйте правовий статус земельних ділянок, які перебувають у вашій оренді

Посилання на справу: http://reyestr.court.gov.ua/Review/83272297?fbclid=IwAR0ck1Kh5imOBL7qkIyjDVsXpmLSMa_F-IcaEfhK0ZBDSr9BMNUoIx7Dt38