Кошик
14 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+38(050) 982 90 93
+38(066) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Зменшення розміру аліментів на дитину.

Зменшення розміру аліментів на дитину.

⚡Ключові тези:
✔️За змістом статті 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
✔️Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
✔️Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (частина друга статті 182 СК України).
✔️Частина 1 статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. 
✔️✔️Відмовляючи у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про те, що позивач не довів погіршення свого матеріального становища чи стану свого здоров`я порівняно з тим, які були у нього на час ухвалення рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 06 серпня 2015 року, відповідно до вимог частини третьої статті 10 та частини першої статті 60 ЦПК України 2004 року. 
✔️Доводи касаційної скарги про те, що при розрахунку заборгованості по аліментам державним виконавцем не враховані обставини, що унеможливлюють їх сплату позивачем, не заслуговують на увагу, оскільки оцінка дій державного виконавця не є предметом розгляду у даній справі. 
✔️✔️Доводи заявника, про те, що судом не було враховано, що на його утриманні перебуває його батько ОСОБА_1 , який є пенсіонером, та потребує його утримання та лікування, у зв`язку з чим його матеріальне становище погіршилося, не є достатньою підставою для скасування законного судового рішення апеляційного суду.

🤗Канал ЦДСП у "Telegram": https://t.me/cdoslidzennasp