Кошик
14 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+38(050) 982 90 93
+38(066) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Збільшення розміру аліментів на дитину

Збільшення розміру аліментів на дитину

⚡Ключові тезиси:
✔️ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа - орган опіки і піклування Броварської районної державної адміністрації Київської області, про зміну розміру аліментів на утримання дитини.
✔️Позивач обґрунтовувала заявлені вимоги тим, що вона та ОСОБА_2 є батьками малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка з народження проживає разом з матір`ю на АДРЕСА_1 та перебуває на її утриманні. Рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 31 березня 2015 року з відповідача на користь позивача стягнуто аліменти на утримання дитини в розмірі 600, 00 грн щомісячно до досягнення дитиною повноліття та аліменти в розмірі 300, 00 грн на утримання позивача до досягнення дитиною трирічного віку. Посилаючись на те, що у дитини діагностували захворювання тазостегнових суглобів, яке потребує лікування, а відповідно, і витрат, просила змінити розмір стягуваних за рішенням суду аліментів на дитину до 3 000, 00 грн. Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
✔️За змістом статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, а також інші обставини, що мають істотне значення.
✔️Згідно зі статтею 192 СК України розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв`язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров`я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
✔️✔️Отримувати збільшений розмір аліментів - це право, визначене законом, яке захищається в судовому порядку.
✔️Згідно з частинами восьмою, дев`ятою статті 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.
✔️Відповідно до частини другої статті 27 Конвенції про права дитини батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
✔️Суди першої та апеляційної інстанцій, встановивши, що дочка ОСОБА_2 має захворювання, потребує додаткового лікування, зробили обґрунтовані висновки про наявність правових підстав для збільшення розміру аліментних платежів на користь дитини, що відповідає її найкращим інтересам, а тому доводи касаційної скарги в цій частині підлягають відхиленню, оскільки не спростували висновків судів першої та апеляційної інстанцій.

🤗Канал ЦДСП у "Telegram": https://t.me/cdoslidzennasp