Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Чому не потрібно читати текст договоре оренди приміщення. (Жартуємо. Дуже важливо читати договір)

Чому не потрібно читати текст договоре оренди приміщення. (Жартуємо. Дуже важливо читати договір)

            Ми всі досить часто зустрічаємось із відносинами оренди приміщень – хтось орендує для себе квартиру, дехто розпочинає бізнес і укладає договір оренди нежитлових приміщень.

            Чомусь майже всім здається, що договір оренди практично не має юридичної сили, і його можна підписувати у будь-якому вигляді, або скачати з інтернету, або просто взяти підписати договір, який вам пропонує власник приміщення.

            Дуже часто, підписаний таким чином договір закінчується конфліктом, а саме при закінченні та або розірванні договору оренди приміщення розпочинається обговорення тих питань, які мали бути вирішені при підписанні договору.

            Ми вирішили поділитись із Вами нашим загальним чек – листом щодо перевірки основних нюансів договору оренди приміщення, неважливо житлового або нежитлового, який ми використовуємо для аналізу договорів оренди:

1.                  Що саме ви берете в оренду? Бажано, щоб було зазначено конкретне найменування об’єкту оренди (квартира, будинок, частина нежитлового приміщення), його загальна площа, при бажанні перелік складових частин (кімнат приміщень, тощо), адреса розташування, тип приміщення.

2.                  Підстави для передання об’єкту в оренду? Ви маєте уважно вивчити документи, які надає вам власник або користувач приміщення, та які посвідчують його право на укладення договору оренди. Якщо договір укладає не власник, а третя особа – поцікавтесь його довіреністю на підписання цього договору. Якщо в оренду надає особа, яка користується на підставі договору, попрохайте копію вказаного договору для себе. Це все може знадобиться вам для підтвердження законності користування цим приміщенням.

3.                  Вартість оренди. Уважно вивчіть усі моменти оплати за користування приміщенням, а саме: суму оренди в місяць, та яким чином вона визначена – фіксована, залежить від квадратури, тощо. Також зверніть увагу чи потрібно вносити платежі за перший та останній місяць одночасно із підписанням договору, та яким чином ви будете використовувати вказану оплату за останній місяць. Також проясніть для себе у якій формі відбувається оплата – готівкова або безготівкова, та яким чином підтверджується факт оплати за місяць – акт приймання передачі послуг, банківська квитанція тощо. Важливим моментом є компенсація за комунальні послуги – хто, яким чином, на підставі чого і з якою регулярністю здійснює ці платежі.

4.                  Користування об’єктом оренди. Досить важливий пункт, який включає в себе різні аспекти, а саме: - щодо вашого користування вказаним приміщенням, в тому числі – чим конкретно ви користуєтесь, чи маєте ви вільний доступ до приміщення, якщо орендуєте частину, чи можуть вас не пустити і таке інше. З іншої сторони – варто обговорити питання перевірки об’єкту оренди власником – скільки разів на місяць можна перевіряти приміщення, в який час, які особи, чи маєте це бути виключно в присутності вас як орендаря і таке інше. Це важливо – якщо ви не хочете, щоб до вас постійно навідувався власник і щось дивився.

5.                  Стан приміщення, проведення ремонту, обладнання приміщення. При підписанні договору оренди зазвичай підписується акт приймання – передачі об’єкту. Дуже важливий документ, який ви повинні ретельно заповнити указавши максимально повно стан приміщення, яке ви берете в оренду. Бажано зробити фото приміщення, та зробити їх додатками до цього документу – щоб засвідчити реальний стан приміщення, яке передавалась. Також, у договорі оренди варто передбачити обладнання, якщо вони в приміщенні є. Також, в договорі варто зазначити, що усе обладнання, яке не вказане у акти приймання – передачі приміщення – власністю Орендаря, і він може забрати його в будь-який зручний момент. У разі необхідності зробити поліпшення або ремонт приміщення – всі ці моменти потрібно проговорити з власником приміщення та отримати згоду на їх  проведення, а також вирішити, яким чином вони будуть вам повернені.

6.                  Вчасно підписувати всі документи та радитись з юристом. Договір оренди, на нашу думку, є базисом для успішного ведення бізнесу або комфортного сну в орендованій квартирі, тому до його укладання потрібно підходити дуже виважено, і головне – вчасно підписувати документи, а не піддаватись на уговори і згоджуватись підписати документи потім)

Сподіваємось, що вказана стаття стане вам у нагоді і ви не втрапите у халепу із своїм орендованим приміщенням.