Кошик
14 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+38(050) 982 90 93
+38(066) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Будівельна амністія 2018 запрацювала в Україні.

Будівельна амністія 2018 запрацювала в Україні.

03 вересня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіонбуду від 03.07.2018 року "Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення."

Так, відповідно до вказаного Наказу можна буде прийняти в експлуатацію та зареєструвати право власності на об'єкти, що було побудовано без отримання дозвільних документів, а саме:

1. житлові індивідуальні будинки, дачні та садові будинки до 300 кв. метрів, а також господарські будівлі і споруди, що були побудовані у період часу з серпня 1992 року по 5 квітня 2015 року;

2. будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, що були побудовані до березня 2011 року.

Важливою умовою для введення в екслуатацію нерухомості по спрощеному порядку є її будівництва на земельній дільнці з відповідним цільовим призначенням, а також те, що вказана змельна ділянка перебуває у власності або користуванні власника об'єкту нерухомості.

Для початку процедури узаконення самочинного будівництва потрібно виготовити технічний паспорт на об'єкт нерухомості.

Після цього, у разі коли площа об'єкта не більше 300 кв. метрів, сертифікований інженер здійснює візуальний огляд об'єкту нерухомості та ставить відмітку в технічному паспорті про проведення обстеження.

Зі вказаними документами, потрібно звертатись до відповідних органів ДАБІ з заповненою декларацією про прийняття об'єкту в експлуатацію.

Після цього, потрібно звернутись до органів державної реєстрації речових прав із заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Важливо: у разі, коли площа об'єкту нерухомості більше ніж 300 кв.метрів потрібно виготовляти технічний звіт про відповідність нерухомого майна вимогам ДБН.