Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Новий закон про ТОВ

Новий закон про ТОВ

АО "ХіТ" нагадує, а тих, хто ще не в курсі - сповіщає, про зміни законодавства щодо Товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю.
18 червня 2018 року вступив в силу новий закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який регламентує діяльність таких господарських товариств. Законом введено в дію ряд цікавих механізмів, які стосуються учасників, виконавчих органів і навіть потенційних контрагентів таких Товариств. 

З якісно нового та цікавого Закон надає можливість учасникам Товариства укладати між собою корпоративні договори, які можуть суперечити положенням статут, проте при цьому матимуть пріоритет.

Закон чітко визначає порядок скликання та проведення загальних зборів учасників, прийняття ними рішень, чого майже зовсім не було раніше. При цьому Закон залишає багато можливостей для учасників змінити встановлений порядок і визначити його самостійно, прописавши у власному статуті.

Закон встановлює обмеження для провадження підприємницької діяльності директором та його афілійованими особами. 

З цікавого і творчого - відтепер можна називати виконавчий орган як Вам забажається - від стандартного Директора до Великого Володаря Печатки :)

Правда Закон містить і досить суперечливі положення, зокрема щодо примусового виключення учасника, голосування абсолютною більшістю голосів тощо.


Практика застовування Закону та його ефект буде відомий лише згодом, проте слід зважити, що законодавець надав учасникам Товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю 1 рік перехідного періоду для приведення статуту у відповідність до нових норм. За проведення відповідних змін до закінчення перехідного періоду Товариства звільняються від сплати адміністративного збору, проте нотаріальні витрати на засвідчення рішення Учасників та статуту в новій редакції все ж доведеться понести.
Тож радимо Вам не зволікати.
АО "ХіТ" радо допоможе Вам зустріти і запровадити законодавчі зміни щодо організації Вашого бізнесу легко і швидко. 
Звертайтесь до фахівців та бізнесуйте законно!