Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

На вас незаконно склали протокол по статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення: чи є шанс довести свою невинуватість?

На вас незаконно склали протокол по статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення: чи є шанс довести свою невинуватість?

Досить розповсюдженим явищем на теренах нашої області стали адміністративні протоколи за водіння транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, які складаються із порушенням процедури притягнення до відповідальності громадян.

 Так, досить часто транспортні засоби зупиняються без достатніх на те підстав, що в свою чергу може бути причиною для звільнення від адміністративної відповідальності.

Однак, основним порушенням, яке допускається під час складання адміністративних протоколів про керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, це є порушення процедури огляду громадян на встановлення вказаного стану.

Так, відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ від 07.11.2015 року № 325 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» (надалі – Наказ МВС № 325), Постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,  що знижують увагу та швидкість реакції,  і проведення такого огляду» (надалі – Постанови КМУ №1103), ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановлений наступний порядок проходження огляду на стан сп’яніння:

·                    огляд на стан алкогольного сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства (Наказ МВС № 325)

·                    огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків (ч. 2 ст.266 КУпАП);

·                    у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я (ч. 3 ст. 266 КУпАП);

·                    водій  транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду  на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з  його  результатами,  направляється  поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я (Постанова КМУ №1103);

У разі, якщо процедура огляду на стан сп’яніння була проведена із порушення процедури, яка зазначена вище, то у Вас є гарні шанси довести власну невинуватість у судовому засідання.

P.S. Ми переконливо рекомендуємо не сідати за кермо транспортного засобу після вживання алкогольних напоїв.