Корзина
16 отзывов
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+380(50) 982 90 93
+380(66) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Оподаткування при передачі на баланс ОСББ житлового будинку

Оподаткування при передачі на баланс ОСББ житлового будинку

Юридична фірма «Правова група ХіТ» інформує, що відповідно до листа Державної фіскальної служби України № 28479/6/99-99-15-02-02-15 від 29.12.2016 року при передачі об’єкта житлового комплексу з балансу комунального підприємства в оперативне управління ОСББ для його утримання та експлуатації без переходу права власності на об’єкт до ОСББ, різниці для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток у комунального підприємства не виникають.

Так, відповідно п. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувач будинку - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку" об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління

Підсумовуючи вищевикладене робимо наступний висновок – передання житлового будинку колишнього балансоутримувача на баланс ОСББ не створює жодних податкових зобов’язань для колишнього балансоутримувача.