Кошик
14 відгуків
Полтававул. Раїси Кириченко 1, офіс 105
+38(095) 504 50 50
+38(050) 982 90 93
+38(066) 555 43 64
Адвокатське об'єднання "ХіТ"

Про своєчасність отримання юридичної допомоги

Про своєчасність отримання юридичної допомоги

Зазвичай громадяни звертаються за юридичною допомогою вже після того, як вони стикнуться з тією чи іншою проблемою правового характеру. В розумінні пересічного громадянина юристи і адвокати мають захищати їх права та інтереси і вирішувати їх юридичні проблеми. Така думка є абсолютно вірною, але дуже часто клієнти юридичних фірм звертаються до фахівців із значним запізненням, що істотно відбивається не лише на їх правах, але і на гаманці.

Золоте правило - дешевше попередити проблему, ніж її вирішувати - є абсолютом в сфері юриспруденції. Низька правова культура населення, брак часу, брак уваги до важливих юридичних питань та й навіть побоювання нести незначні матеріальні трати не дозволяють людині звернутися за юридичною консультацією до спеціаліста перед вчиненням важливих угод чи вчиненням значущих дій.

Наведу у якості прикладу ситуацію: до нашої юридичної фірми звернувся бізнесмен середньої руки з питанням аналізу укладеного ним договору лізингу транспортного засобу та можливого вирішення його проблеми щодо отримання ТЗ в натурі. Проблема полягала в тому, що ним раніше було укладено договор лізингу автобусу і сплачено згідно умов цього договору близько 90% суми готівкою. При цьому наш клієнт не потурбувався отримати від контрагента ані квитанції, ані розписки про отримані гроші. На день звернення до нас свій автобус клієнт так і не отримав, хоча усі встановлені договором строки вже давно минули. Звісно, шляхом проведення претенційно-переговорної роботи ми змогли допомогти клієту, але це коштувало нам не аби-яких зусиль, а нашому клієнту - переживань. 

Мораль цієї історії полягає в тому, що попередня консультація із грамотним юристом, аналіз договору та можливий супровід укладення угоди обійшовся би нашому клієнту всього у декілька сотень гривень, зберігши йому нерви, гроші, репутацію і власну самооцінку своїх ділових якостей. De-facto, юридичне вирішення його проблеми обійшлось йому набагато дорожче як в матеріальному, так і в моральному плані. 

Наведена ситуація має, на щастя, позитивний результат, проте слід памятати, що юристи - не чарівники, ми діємо в рамках закону і дуже сурово обмежені ними. Питання справедливості і духу права, на жаль, залишаються виключно принципами, які практично не реалізуються в практичній українській юриспруденції. 

Нерідкими є випадки звернення до нас довірливих людей, зазвичай, похилого віку, які через своє незнання закону пропускають строки вступу в спадщину, або які, довірившись своїм недобросовісним родичам чи знайомим, відмовляються від спадкування, покладаючись на обіцянки майбутнього справедливого розрахунку. В таких ситуаціях майже неможливо допомогти, або це потребує надзвичайно комплексної важкої роботи адвоката, яка і оплачуватись має відповідно.

За кордоном звернення до юриста з будь-якого питання є майже рутинною справою. Люди не намагаються вирішити свої проблеми самостійно, вони розуміють, що кожен має займатись своєю справою. В українській спільноті, на жаль, така довіра відсутня до фахівців майже будь-якої галузі. Треба зробити ремонт - ми самі клеїмо обої, чоловік кашляє - заварю чай з малиною, треба приватизувати землю - сама схожу, сусідка Маша мені розкаже, вона ж робила. А через те, що потім обої, які через місяць відпали, підклеює будівельник, чоловіка лікують в стаціонарі від запалення легенів, а за земельну ділянку треба судитися з сусідами, людина обвинувачує систему, а не власну неготовність вчасно довірити свою потребу фахівцю, який зможе попередити проблему, а не потім мужньо, але не факт, що успішно, з нею боротись. Крім того, зазвичай, вирішуючи проблему, ви все одно не досягаєте результату, який би мали, якщо б проблема не виникла. Адже підклеєні обої ніколи не будуть такими гарними, як якісно наклеєні від початку.

Шановні громадяни! Не бійтесь звертатись за попередньою юридичною консультацією до фахівців! Ви вступаєте в шлюб, купуєте квартиру, берете кредит, будуєте будинок чи отримуєте спадщину - зателефонуйте юристу і отримайте допомогу, яка убезпечить Вас від небезпечних юридичних кроків.